Якщо звітуєте електронкою – зберігайте відповідні квитанції

2013-08-06. - 13-56 / 362

mindohodПісля того, як платник надіслав звітність електронкою (засобами телекомунікаційного зв’язку) до органу Міндоходів, він отримує першу та другу квитанції.
Перша квитанція є підтвердженням платнику передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається не одержаним.
Підтвердженням платнику прийняття його податкових документів до бази даних Міндоходів є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі.
На цю квитанцію накладається електронний цифровий підпис органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другі примірники першої та  другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в органі Міндоходів.
Якщо податкова звітність в електронному вигляді надійшла до органу Міндоходів до 16-00 години, то протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція. У разі надходження звітності  після 16 години – протягом перших двох годин наступного робочого дня.
Архів надісланих до органу Міндоходів файлів податкових документів із накладеними на них ЕЦП платника податків та отриманих електронних квитанцій зберігається протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності.

загрузка...