В Україні набув чинності закон про заборону куріння

2012-12-16. - 15-51 / 536

заборона куритиВ Україні набув чинності закон № 4844, що забороняє курити в громадських місцях. Відповідний закон був опублікований у виданні “Голос України” від 18 червня 2012.

Закон визначає ряд громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів. Штраф за куріння в недозволених місцях встановлений від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом в розмірі від 1 до 10 тис. грн. Закон набирає чинності через 6 місяців після опублікування.

Згідно з новим законом, курити буде заборонено:
– У закритих приміщеннях місць громадського харчування (зараз не менше 50% площі відводиться для залів з курящими відвідувачами);
– У приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
– У приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
– У ліфтах і таксофонах;
– У закладах охорони здоров’я;
– У навчальних та освітньо-виховних закладах;
– На дитячих майданчиках;
– На спортивних майданчиках, стадіонах;
– У під’їздах житлових будинків;
– У підземних переходах;
– У громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Крім спеціально відведених для цього місць, куріння також заборонено в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах, повідомляє РБК-Україна.