Кіровоградські прокурори у роботі держфінінспекції виявлено порушення

2013-02-04. - 00-13 / 600

Kirovograd-prokyratyraПрокуратурою проведено перевірку в Держфінінспекції в Кіровоградській області, в ході якої встановлено порушення вимог закону про адміністративні правопорушення.

Зокрема, прокурори Кіровоградщини в роботі працівників ДФІ виявили факти поверхових перевірок та порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення й невірного тлумачення чинного законодавства, що призводить до закриття судами провадження в значній кількості справ про вчинення адміністративних правопорушень. Останнє підтверджує неправомірність дій фінінспекторів, які безпідставно склали протоколи про вчинення адміністративних порушень стосовно осіб, в діях яких склад даного правопорушення відсутній, чим грубо порушили їх права.
З іншого боку, у зв’язку зі складанням протоколів про адміністративні правопорушення через значний проміжок часу після їх вчинення та виявлення, значну кількість проваджень судом закрито, внаслідок чого особи, які вчинили порушення уникли відповідальності, а до бюджету не надійшли кошти, які могли бути сплачені як адміністративні стягнення у вигляді штрафів.
Також, встановлено випадки не складання протоколів стосовно осіб, в діях яких наявні ознаки правопорушень. Є численні порушення строків накладення адміністративних стягнень. Невмотивовано закриваються справи у зв’язку із малозначністю. Встановлено факти закриття справ за малозначністю стосовно одних осіб, в той час, як за дане ж правопорушення інших притягнуто до відповідальності.
Подекуди посадові особи безпідставного притягуються до адміністративної відповідальності за порушення з питань, які не входять до їх компетенції.
Незважаючи на зауваження прокуратури області під час попередніх перевірок, продовжується хибна практика розгляду справ не за місцем вчинення правопорушення, а в центральному офісі Держфінінспекції в обласному центрі, внаслідок чого громадяни безпідставно змушені витрачати власний час та кошти на прибуття до обласного центру.
У жодній постанові про притягнення до адміністративної відповідальності не зазначено про завдання винним майнової шкоди. Залишаються не виконаними значна кількість постанов про накладення стягнень у вигляді штрафів.
Начальнику Держфінінспекції в області прокуратурою було скеровано подання з вимогою невідкладного вжиття дієвих заходів до усунення вищезазначених порушень  закону. За результатами його розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 посадовців.

Прес-служба прокуратури області