Відбулося обговорення фінансово-бюджетної дисципліни в області

2013-02-04. - 13-15 / 612

Groshi-grivniНа розширеному засіданні колегії Кіровоградської обласної державної адміністрації  обговорювалися питання стану фінансово-бюджетної дисципліни в області у 2012 році.

Під час заходу заслухано інформацію начальника Держфінінспекції в Кіровоградській області Олега Солтисюка про підсумки діяльності установи за минулий рік.
Зокрема було зазначено, що нині в області вагомими залишаються фінансові порушення, до яких припускаються об’єкти контролю.
Так, результатом численних порушень вимог нормативно-правових актів, договірної та розрахункової дисципліни стали факти незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 54 млн гривень. У результаті неперерахування плати за оренду державного та комунального майна, коштів від реалізації майна, надання у користування природних і матеріальних ресурсів та послуг безоплатно або за заниженими ставками бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами, підприємствами та організаціями втрачено 9 млн гривень.
Правоохоронні органи порушили 63 кримінальні справи за матеріалами, переданими Держфінінспекцією в області, відносно осіб, із вини чи бездіяльності яких допущені фінансові порушення.
За словами О.Солтисюка, вжиття заходів по відшкодуванню виявлених порушень за результатами ревізій є одним з головних завдань установи. Загалом Держфінінспекцією у Кіровоградській області минулоріч усунуто фінансових порушень й поновлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, на загальну суму 31 млн гривень. Проте існують керівники об’єктів контролю, які ігнорують  вимоги Держфінінспекції навіть після винесення рішення суду щодо правомірності дій фінінспекторів. Тож начальник ДФІ в Кіровоградській області звернувся до членів розширеної колегії з проханням розглянути  питання, що стосуються відповідності займаній посаді директорів ДП «Долинське лісове господарство», ДП «Світловодське лісове господарство», начальника відділу освіти Олександрійської РДА.
На завершення увагу присутніх було акцентовано на тому, що дотримання фінансової дисципліни, контроль за ефективним використанням бюджетних коштів в області має бути щоденним, дієвим, адже від цього певною мірою залежить розвиток регіону та добробут його мешканців.

Прес-служба Держфінінспекції в Кіровоградській області