Андрій Ніколаєнко: Орієнтиром впроваджуваної медичної реформи має стати передусім пацієнт

2013-02-04. - 16-32 / 590

Nikolaenko-AПитання щодо пріоритетів реформування медичної галузі стало одним із центральних на апаратній нараді під керівництвом голови облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка.

Очільник області акцентував увагу на подробицях засідання робочої групи із питань оптимізації мережі бюджетних установ охорони здоров’я під керівництвом Міністра охорони здоров’я, в якій взяв участь і Андрій Ніколаєнко, повідомляє офіційний сайт ОДА.
– Приємно, що ми реалізовуватимемо реформаторські кроки не «з нуля», адже маємо вже позитивний досвід і план конкретних дій у медицині, – зауважив голова ОДА. – За окремими напрямками реформування галузі ми попереду інших регіонів.
Андрій Ніколаєнко підкреслив, що минулий рік ознаменувався для Кіровоградщині проривом у регіональній медицині.
– Ми відкрили перинатальний центр, де отримали якісну допомогу понад 2000 жінок; відремонтували усі палати в обласному госпіталі; закупили нове обладнання для кардіодиспансеру та створили мережу діагностичних центрів, – зазначив керівник області.
За словами голови ОДА, Міністерство має намір переглянути політику формування і розподілу бюджетних коштів на фінансування галузі.
– Проаналізувавши загальну ситуацію з наявною кількістю ліжкомісць, лікарів, витрачанням бюджетних коштів на галузь та якістю надання медичних послуг, профільне міністерство вбачає необхідність проведення оптимізації в медицині по окремих позиціях, – зауважив Андрій Ніколаєнко. – Фінансування має бути спрямоване на лікування людей, а не на ліжкомісця, як практикується нині.