З 19 грудня на Кіровоградщині відбудуться ярмарки-продажі новорічних дерев

2012-12-17. - 12-36 / 510

ялинкиЛісівники Кіровоградщини пропонують придбати жителям Кіровоградщини місцеві новорічні дерева, вирощені для цього спеціально на плантаціях, під час ярмарків, що будуть тривати в Кіровограді та області з 19 грудня.

Цього року лісівники планують повністю забезпечити потреби жителів області у новорічних ялинках – на плантаціях області вирощується більше 930 тис. новорічних дерев, близько 33 тисяч штук з них готові до продажу.

Ялинки на ярмарках продаватимуться за доступними цінами і залежатимуть від висоти деревця. Так, відбірні сосни до 1 метра обійдуться покупцеві у 40-50 гривень залежно від виду, від 1 до 1,5 метрів – 45-60 гривень, від 1,5 до 2 метрів – 55-70 гривень, від 2 до 2,5 метрів – 70-100 гривень, від 2,5 до 3 метрів – 100-160 гривень. До того ж, на ярмарках можна буде купити корисний лісовий мед, цілющі трави та сухоцвіти, горіхи та ще багато лісових дарів.

Незалежно від місця, де купуватимуться ялинки, необхідно звертати увагу на присутність спеціального чіпу з номером, адже саме це – ознака легальності заготовленого деревця та гарантія того, що покупець не буде оштрафований. Реалізація ялинок з використанням електронного обліку деревини знижує рівень браконьєрського вирубування та унеможливлює потрапляння до осель громадян ялинок з радіаційної Чорнобильської зони. Чіп містить спеціальний штрих-код, який зафіксовано в єдиному державному реєстрі. Увівши цей код на сайті www.ukrlis.info, можна отримати всю інформацію про походження дерева: місце, де його вирощено, назву лісгоспу та лісництва, яке його відпустило. Цю ж інформацію можна отримати за допомогою свого телефону: достатньо написати серію та номер чіпа придбаної ялинки і відправити повідомлення на короткий номер 4443, вартість якого – 1 гривня. Зняти чіп без пошкодження неможливо. До того ж, будь-який працівник міліції або інших правоохоронних органів зможе легко перевірити законність придбання хвойних красунь з лісових плантацій.

Спільно з працівниками МВС та екологічної інспекції, лісівники здійснюють цілодобові рейди у хвойних масивах, створені тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, в населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок.

Законно придбати ялинку дешевше, ніж добути її, самовільно зрубавши у лісі: браконьєри будуть змушені заплатити за нанесену шкоду, розмір якої залежить від діаметра зрубаного деревця, а також адміністративний штраф у розмірі 85-170 гривень.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ.