На Кіровоградщині цілі села можуть залишитися без світла через крадіжки (+відео)

2017-06-08. - 17-09 / 1 974

Kir-oblЦілі села, а подекуди й райони можуть залишитися зовсім без електроенергії. На Кіровоградщині енергетики б’ють на сполох. З електроопор просто зникає обладнання. Людей не зупиняє навіть ризик загинути. Аби заробити пару десятків гривень вони ладні на все Ось вони – свіжі сліди та наслідки останнього злочину. На них натрапляє бригада енергетиків із ОлександрІйського району. Їхня, так би мовити, постраждала – електроопора, яка тримає лінію «Олександрія-Знам’янка». Напруга тут – 150 тисяч вольт.

Майстер із 30-ти річним стажем в галузі енергетики, Микола Павлович розповідає: останнім часом кількість крадіжок сягнула небаченого рівня! На порізані електроопори лише його бригада натрапляє щотижня. Бажання заробити швидкі гроші у злочинців бере верх. Трохи попотів із пилкою – і метал у руках. Його несуть до найближчого пункту прийому брухту. Кілька годин роботи, і людина вже має гроші – на пляшку та закуску. Микола Чуй :”На цій опорі особами були вкрадені металеві кутники. Таке буває в нас часто. Тому що люди, так сказать, не розуміють, що вони своїми діями ослабляють надійність опори. Що при аварійних ситуаціях може привести до її падіння і може пів області залишитися без напруги”.

Працівників прийомних пунктів зазвичай зовсім не цікавить, звідки метал у їхніх клієнтів. І це – лише полегшує роботу злочинцям.