Жителям Кіровоградщини розказали як не стати товаром на закордонному ринку праці

2017-08-02. - 17-37 / 1,489

DSCN202531 липня у Петрівському районному центрі зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян в рамках заходів до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми за участі соціальних партнерів відбувся День інформації.
Змістовим наповненням даного заходу стало ознайомлення безробітних громадян з організаційно-правовими засадами державної політики у напрямку протидії торгівлі людьми, розкриття переваг легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми на динаміку розвитку соціуму тощо.
У ході семінару директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Стулій пояснила учасникам заходу, у чому полягає суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. Крім цього, у ході змістовної бесіди присутні визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.
Юрій Турбаєвський, заступник начальника відділу «Петрівського бюро правової допомоги» Олександрійського МЦ БВПД продовжуючи розгляд піднятого питання зазначив, що торгівля людьми – незаконний акт, що здійснюється особою, яка спрямовано чи не спрямовано схиляє громадянина третьої країни виїхати в іншу країну шляхом використання обману чи іншої форми насильства або ж шляхом зловживання залежним становищем цього громадянина чи своїм адміністративним статусом. Поінформував присутніх про створення в районі центру надання безоплатної правової допомоги. Наголосив на основних завданнях та функціях бюро правової допомоги, його ролі у забезпеченні захисту прав та свобод соціально незахищених верств населення, а також на порядку звернення до бюро задля отримання такої допомоги.
Також присутніх поінформовано про систему заходів, спрямованих на виявлення та усунення причин і умов, що призводять до торгівлі людьми, правовий захист громадян, які перебувають за кордоном, організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном.
На завершення заходу Тетяна Біденко, провідний фахівець з питань зайнятості районного центру зайнятості, звертаючись до присутніх сказала : «Будьте обачні та обережні, приймаючи рішення на користь заробітчанства за кордоном не забувайте про загрозу втрати не лише здоров’я, а й життя, дорогих та близьких людей. Тому проаналізуйте всі можливості працевлаштування в Україні. Надійним помічником і порадником у цьому є державна служба зайнятості.».
Т. Біденко, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Петрівського районного центру зайнятості

загрузка...