Кропивницькі науковці досліджують археологічну пам’ятку скіфської доби

2017-08-16. - 12-10 / 2,468

1508170102Навесні цього року, під час проведення польових робіт на ділянці поля на території Мошоринської сільської ради Знам’янського району, було виявлено антропоморфну кам’яну стелу, що датується орієнтовно другою половиною VI – початком V століття до нашої ери. 

Знайдений артефакт містить реалістичне зображення скіфа із шийними гривнами та ритоном, що слугували символами влади. Науковці припустили, що курган, на поверхні якого знайшли стелу, є похованням скіфського правителя або знатного воїна.

З метою недопущення несанкціонованих розкопок та знищення пам’ятки національного значення «чорними» копачами, в обласній державній адміністрації прийняли рішення про проведення на місці скіфського кургану археологічних досліджень.

З початку серпня роботи здійснює група науковців Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка під керівництвом доцента кафедри історії України, кандидата історичних наук Ірини Козир.

1508170103

На ініціативу обласної влади щодо дослідження скіфського кургану відгукнулося і керівництво Мошоринської сільської ради, яке організувало нічліг та харчування для членів археологічної експедиції, і Національна поліція України, силами якої забезпечено цілодобову охорону об’єкта культурної спадщини.

Ірина Козир розповідає, що вже зняли великий шар земляного насипу, археологи наблизилися до поховальної камери. На їхнє здивування, перекриття, яке було зроблене давніми скіфами із дубових колод, збереглося майже у первозданному вигляді. Тож, керівник археологічної експедиції висловила обережне припущення, що на місці античного поховання можуть бути виявлені рідкісні предмети матеріальної культури скіфів.

загрузка...