Телерадіокомпанію із Кіровоградщини перевірятиме нацрада

2017-10-23. - 15-09 / 251

Kir-oblНаціональна рада з питань телебачення і радіомовлення України призначила позапланову перевірку за двома ліцензіями ТОВ «ТРК «КОНТАКТ-ЛТД», що знаходиться у м. Олександрія Кіровоградської обл., у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства.

До регуляторного органу у вересні звернувся Олександрійський міський голова Степан Цапюк , який повідомив про недотримання зазначеним вище ліцензіатом вимог чинного законодавства та умов його ліцензії на кабельне мовлення, повідомляють на сайті Нацради з питань  телебачення і радіомовлення України.

Результати контрольного моніторингу телерадіоорганізації, здійсненого 25-26 вересня цього року, засвідчили відсутність кабельного мовлення ліцензіата в один із днів (у відрізках часу: 19:00 – 21:00), що є ознакою порушення вимог ч. 7 статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Іншого дня зафіксовано недотримання ч. 5 статті 6 цього Закону (дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми). Виявлено й суттєві відхилення від програмної концепції та недотримання рекламного законодавства, є питання і до трансляції фільмів.

За ліцензією провайдера програмної послуги зафіксовано, що універсальна програмна послуга надається провайдером не у повному обсязі, зокрема, не транслюються 3 програми; ТОВ «ТРК «Кабельні телевізійні мережі», ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («UA:КУЛЬТУРА»), ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («UA:КРИМ»).

Натомість ліцензіат ретранслює 3 програми, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «КИНОХИТ», «СТС», «КИНОПРЕМЬЕРА», порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції: компанія зменшила кількість вітчизняних програм (згідно з ліцензією – 55, фактично – 52).

З метою з’ясування всіх виявлених порушень і призначено позапланову перевірку.

загрузка...