У Петровому школярі змагались за звання «Кращого знавця світу професій»

2017-12-14. - 11-32 / 568

dfdfdddddНещодавно було проведено брейн-ринг «У світі професій» для школярів Петрівщини. Слід зазначити, що такі турніри подобаються учням, тому що передбачають командну інтелектуальну гру, в якій гравці знаходяться в рівних умовах.
Конкурс є дійсно корисним, адже школярі вчаться колективному, швидкому мисленню, творчому застосуванню на практиці здобутих теоретичних знань, розвивають навички кмітливості і спритності у знаходженні правильних відповідей та відкиданні всього другорядного.
Учасниками змагань стали команди «Мрія», «Оптимісти» та «Однокласники». Розпочався захід з презентації команд: гравці називали свій девіз, представляли емблему та розкривали зміст зображення.
Домашнім завданням для команд була «Презентація професії». Протягом 5 хвилин кожна команда презентувала обрану професію. І суддів, і вболівальників вразили професіоналізм та вправність виконання завдання. На мить здалось, що це справжні водії, продавці, перукарі та лікарі завітали на свято. Найяскравішим був виступ команди Петрівської ЗШ І–ІІІ ступенів.
Наступним випробуванням став конкурс «Най-най», зміст якого полягав у трихвилинному виборі професій, які підпадали під характеристики «найзеленіших», «найнебезпечніших» та «найлюдяніших». Перемогу здобули школярі Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів.
Рівень загальних знань учнів дозволив оцінити конкурс «Морський бій». Спеціалісти центру зайнятості заздалегідь підготували зображення 5 категорій професій та 5 питань у кожній з них. Кожна команда по черзі обирала питання з різних категорій. Перемогла команда Балахівської ЗШ І–ІІ ст., яка, не побоявшись труднощів, обирала найскладніші питання і, як нагороду за знання, отримала перемогу в даному конкурсі.
Кожна команда була гідним суперником, але, як і завжди, має бути лідер. Тому ще одним етапом змагань став конкурс капітанів «Професії та знаряддя»: лідери команд мали на швидкість з’єднати запропоновані професії з характерними для них знаряддями праці. Найсильнішим капітаном виявилась тендітна дівчинка із Іскрівської ЗШ І-ІІІст., яка довела, що прудкість та розум не залежить від фізичних характеристик.
Проявити свої професійні здібності, розуміння навколишнього світу та вміння виділяти головне – допоміг останній конкурс «Показуха».
Команди обмінялись картками з назвами професій і представник кожної команди на пантомімах намагався показати ті професії, які написані на картці. Виграла команда, що встигла за відведені дві хвилини відгадати 14 професій.
Ще жоден конкурс чи турнір не зміг би обійтись без вболівальників та глядачів. Не став винятком і наш брейн-ринг. Для глядачів були запропоновані, у перервах між основними конкурсами, жартівливі віршики-загадки про професії і конкурс «Аналогія», який передбачав визначення логічних зв’язків між професіями.
І ніхто не заздрив членам журі, які мали виділити кращі виступи.
Брейн-ринг пройшов яскраво та емоційно. Усі учасники покази гідний рівень знань. Однак, конкурс є конкурс, тому обов’язково мали бути і переможці. Перемогу одержала команда Чечеліївської ЗШ І–ІІІ ст. Проте призи отримали не лише переможці, а й переможені. Словом, усі учасники та глядачі залишились задоволеними.
Сподіваємось, ця подорож у світ професій була не лише цікавою, а й корисною. Можливо хтось обере саме ті професії, які були представлені на турнірі.
Завершилось свято порадами спеціалістів: фахівці центру зайнятості щиро побажали школярам робити вибір за покликом душі, без поспіху, вивчати себе, професії і шляхи до них. Як радив український філософ Григрій Сковорода «…йти за своїм покликом серця й обирати «рідну душі» професію, бо тільки вона може зробити потрібне неважким, а важке непотрібним».

загрузка...