Україна – чемпіон Європи в змішаній естафеті

2018-01-29. - 14-57 / 421

1517175003-4705Змішана естафета в Ріднау поставила знак оклику за підсумками виступу української збірної на чемпіонаті Європи!

Наша команда, в складі якої на старт вийшло одразу три майбутніх олімпійця, була записним фаворитом цієї гонки. Однак, для того, щоб підтвердити лідерський статус, довелося докласти чимало зусиль.

Сюжет гонки для України набув характеру трилера на першому етапі, коли Юлія Журавок з невластивою для себе неточністю провела два вогневі рубежі. Можливо, причиною трьох запасних патронів Юлі став вітер, який посилився, до чого спортсменам довелося підлаштовуватися додатково. Але на трасі Журавок трималася гідно, і, незважаючи на 13-у позицію на передачі естафети, півхвилинне відставання не виглядало катастрофічним.

Тим більше, що далі за справу взялася найтитулованіша біатлоністка цього чемпіонату Ірина Варвинець. Іра стріляла не тільки традиційно швидше за всіх суперниць, а й ідеально точно! Правда, втома від чотирьох проведених в Ріднау стартів привела до того, що по дистанції вона трохи поступалася шведці Еммі Нільссон і Анастасії Загоруйко, які йщли попереду, але після двох жіночих етапів міксту Україна була вже п’ятою, а відставання від лідерів скоротилося до 25-ти секунд.

Вигравати золото для команди, а заодно і підтверджувати слова Юрая Санітри про прогрес на шляху до Олімпіади, потрібно було нашим чоловікам. І впоралися вони з цим бездоганно! Артем Прима так і зовсім провів практично ідеальний етап, відпрацювавши рубежі з одним запасним і вивівши нашу естафету в лідери з перевагою в 11 секунд над росіянами, що йшли другими!

Завдання Дмитра Підручного було не тривіальним: утримати цю перевагу в протистоянні з швидким Олександром Логіновим. І Діма змусив понервувати, коли на стійці спочатку залишив незакритою одну мішень, а потім не зміг потрапити і першим запасним патроном. Однак, Логінов нервував ще більше – у вирішальний момент помилився три рази, і на виході відстань між двома лідерами була 16 секунд на користь українця, який спокійно довів справу до перемоги!

Завоювавши друге золото чемпіонату Європи, Україна вийшла на друге загальнокомандне місце за підсумками турніру з активом в два золота і одне срібло. Вітаємо, Команда!

Тепер – всі думки про Пхенчхан. Два тижні є для того, щоб нанести останні мазки на картину підготовки команди до головного старту чотириріччя. І результат сьогоднішньої гонки дозволяє зі стриманим оптимізмом очікувати старту Олімпіади.

Змішана естафета
1. Украина Україна (0+6) 1:11:40.1
2. Россия Росія (0+9) +11.7
3. Норвегия Норвегія (0+4) +33.2
4. Франция Франція (0+11) +39.6
5. Чехия Чехія (0+9) +1:19.2
6. Швеция Швеція (0+7) +1:24.8
7. Германия Німеччина (0+12) +1:29.4
8. Болгария Болгарія (0+8) +1:50.4

 

Джерело: www.sport-kr.com.ua

загрузка...