Безвідповідальність Ігоря Ліподата і «намальовані» результати спортсменів Олександрівського району

2018-05-08. - 07-45 / 405

stad-olУ Кіровоградській області щороку традиційно проводяться змагання у залік обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст. У минулому році було не мало зауважень щодо проведення цих змагань (не проведення засідань мандатних комісій перед кожним змаганнях, не відкритість змагань і не своєчасне повідомлення їх результатів тощо). То цього року у цих змаганнях творяться жахливі речі, про які розповімо по черзі, а також пропонуємо кроки, які варто зробити задля покращення умов проведення змагань. Хочеться, щоб на них звернули увагу.

Безвідповідальність Ігоря Ліподата
Головним арбітром обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст Кіровоградської області є головний спеціаліст Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Ігор Петрович Ліподат. Перед стартом змагань на електронні пошти відповідальних за розвиток спорту у районах, містах та ОТГ був розісланий наказ з додатками про проведення обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст, де було, зокрема, і Програма про проведення змагань. У ній зокрема зазначено наступне: приїзд команд на змагання до 12.00 години, початок змагань о 13.00 Lipodatгодині. Приїзд команд на змагання з ігрових видів спорту до 10.00 години, початок змагань о 10.30 годині. За кілька днів до змагань на електронні пошти надсилали інформаційні повідомлення про зміни в початку змагань (якщо такі були) та місце проведення). 5 травня у селищі Олександрівка проводилися змагання з шахів, шашок та допризовної підготовки. Ніякого повідомлення нам не надходило. Так як 5 травня робочий день та й очікувалася спекотна погода (думали, що будуть певні зміни початку змагань) вирішили зателефонувати Ігорю Петровичу Ліподату. На запитання коли проводитимуться і о котрій розпочнуться змагання отримали наступну відповідь: «Змагання з шахів, шашок і допризовної підготовки пройдуть у селищі Олександрівка травня. Приїзд команд до 12.00». Ми приїхали 5 травня о 11.20 і були не приємно здивовані – змагання розпочалися о 10.00. Ігор Петрович? Що це за підстава??? Не лише команда нашого району запізнилася на змагання не по власній волі…
Також скільки ми не звертали увагу Ігоря Петровича про інформування про підрахунок балів у загальному заліку після завершення кожного виду, але «віз і нині там». Лише після першого виду, теніс настільний, прийшли підрахунку. Далі були футзал, гирьовий спорт, легка атлетика, але жодних підрахунків балів не надходило. Чому так? Чи буде так як і у минулому році раз влітку і вкінці сезону? На що спрямована така робота «в темну»? Популяризація змагань зовсім відсутня. Чому Ігор Петрович як головний арбітр змагань не організовує систематичну роботу зі ЗМІ: ні в газети не надходить інформація, ні електронним ЗМІ. Також відсутня інформація про перебіг змагань на офіційному сайті Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Якщо у Кропивницькому змагання з тенісу настільного та футзалу пройшли на більш достатньому рівні, то в Олександрівці були жахливі змагання з легкої атлетики, шашок та допризовної підготовки. Не було проведено церемонії відкриття змагань, на якій можна було побачити скільки з команд з’явилися на відповідні змагання. Чіткої інформації на питання про кількість команд-учасниць у легкій атлетиці та допризовній підготовці не було надано. По завершенні змагань не було підведені підсумки, не було вручено грамоти. З жалем було дивитися в дитячі очі смутку, коли їх результати не були відзначені. Результати приходилося чекати 2-3 дні (про результати змагань, що проходили 5 травня, і на даний час нічого не знаємо про переможців з шашок та допризовної підготовки; результати змагань з шахів повідомили спортсменам команд-учасниць, але де їх у мережі Інтернет зможуть побачити любителі спорту?). А чому так довго? Комусь може це вигідно? Для прикладу скажемо, що у Знам’янському районі, наприклад, 2 травня підрахунок результатів змагань з легкої атлетики за участі 100 спортсменів тривав 25 хвилин в особистий та командний заліки (підрахунок проводили три тренери, що безпосередньо проводили змагання і не було залучено додаткових осіб як на обласних змагань залучається секретаріат і потрібно порахувати лише у командний залік). Чому не була організована змістовна робота секретаріату щодо своєчасно підрахунку результатів та відзначення кращих? Програма змагань з допризовної підготовки була змінена без попереджень: біг на 3000 метрів замінено на біг на 1000 метрів, граната була іншої маси, а «смуга перешкод» взагалі не проводилася. Комусь це було вигідно? Лише одні запитання без відповідей…

Кроки, які варто зробити для покращення:
1. Своєчасне інформування про початок змагань і місце їх проведення.
2. Після завершення кожного виду змагань інформування про загальний залік команд.
3. Організація роботи що розміщення календаря змагань та їх результатів на офіційному сайті Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації. Для прикладу може сказати про Знам’янський район. На офіційному сайті відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської РДА є підрозділ «Календар спортивних заходів-2018» oms.zn.kr-admin.gov.ua/?page_id=1875, в якому можна знайти потрібну інформацію.
4. Систематичне висвітлення інформації про перебіг змагань в ЗМІ. Це буде спонукати ці змагання до відкритості та чесності.
5. Чітке проведення змагань – церемонії відкриття, організація роботи секретаріату і підрахунок результатів змагань, проведення церемонії нагородження переможців та призерів.

«Намальовані» результати спортсменів Олександрівського району
Не будемо прискіпуватися до різних речей на змаганнях, що проводяться в Олександрівці (відсутність церемоній відкриттів, нагороджень, арбітраж зацікавленими особами тощо) і зупинимося на змагання з допризовної підготовки. Наші спортсмени пробігли стометрівку (результати від 12.4 секунд і більше). Бачили як виступали спортсмени з Олександрівського району – не озброєним оком було помітно, що гірші результати – тоді дані не вносили у протокол, вказуючи що його немає. Коли принесли бланк протоколу, то туди написали результати 11,9, 12,0, 12.1. Нашого здивування не було меж. Їх спортсмени не могли показати такий результат, долаючи дистанцію не в зовсім пристосованому одязі для легкої атлетики… Такі речі нас зацікавили і ми вирішили подивитися як їх спортсмени будуть проходити інші етапи. У метанні гранати їх результати були геть слабкі – лише один учасник показав достойний результат 37 метрів; інші до 30 метрів. Цікаво що буде у протоколі змагань? Звернемо увагу, що під час виконання спортсменами-господарями вправи метання гранат результати почали записувати олівцем – наш тренер дам арбітру ручку і попросив про чесність фіксації результатів; цього ми просили і в арбітра, що фіксував результати спортсменів у полі. Один зі спортсменів господарів після метання гранати попрямував додому. Ми у нього запитали, а як же участь у інших етапах змагань з допризовної підготовки, на що отримали відповідь: «я брав участь лише у метанні гранат». Оце весела картина складається… Сім учасників команди не мають варіюватися і повинні проходити всі етапи змагань. Після завершення метання гранат мав проходити біг на 1000 метрів, в якому могли брати участь по дві команди. Ми побажали пробігти зі спортсменами з Олександрівського району (вони були сусідами по метанню гранат, то ж чому разом не побігти). Почувши це арбітри почали плутатися у своїх запереченнях. Стартер говорив, що вже два спортсмени з Олександрівки пробігли. На фініші в секретаріаті говорили вони не бігли, потім говорили що бігли, потім, що два учасники бігли, а результати в головного арбітра цієї дисципліни Вадима Михайловича Приймака (який також відповідав за змагання з шашок і знаходився у адміністративній будівлі стадіону). Ми звернулися до Вадима Михайловича. У відповідь почали чимало версій, які одна з одною не сумісна: «протоколи в секретаріаті», «протоколи у Лілії», «спортсмени ще не бігали, вони пішли обідати і можуть пробігти сьогодні на тренуванні о 18.00», «вони пробіжать завтра, адже змагання тривають два дні». Виникає питання: який контроль є за чесністю виступів спортсменів з Олександрівського району на домашніх змаганнях?
Може варто Олександрівському району ще до початку обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст вручити Кубок переможців і без їх участі провести НОРМАЛЬНІ змагання? А так виходить, що всіма дозволеними і не дозволеними прийомами вони рухаються до першого місце, а потерпають із-за несправедливості спортсмени інших районів. Скажіть, будь ласка, як пояснити дитині, яка посіла перше місце (є копія протоколу), про те, що її випередив представник Олександрівського району (стало відомо через 1-2 дня після змагань), котрий за ініціативи Вадима Михайловича Приймака (він не попереджав представників інших районів) виступав у змагання серед чоловіків (мав більше можливості показувати кращий результат, а чи показав він хороший результат не знаємо – результати змагань рахуються особисто Вадимом Михайловичем таємно від представників інших районів).
Таке потурання справедливості безсумнівно вбиває весь спортивний принцип обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст…

З повагою, спортивна громадськість Знам’янського району!

“Спортивна Кіровоградщина”

загрузка...