Жахлива організація змагань з баскетболу серед чоловіків в залік ОСІ

2018-06-11. - 07-49 / 351

2018-06-09-b-7У Кіровоградській області щороку традиційно проводяться змагання у залік обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст.

У минулому році було не мало зауважень щодо проведення цих змагань (не проведення засідань мандатних комісій перед кожним змаганням, не відкритість змагань і не своєчасне повідомлення їх результатів тощо).

Цього року у цих змаганнях покращень не відбулося. Нагадаємо, що ми вже звертали увагу на недоліки в змаганнях, але їх не усунули (змагання з легкої атлетики в Олександрівці стали проводити більш на кращому рівні серед школярів та чемпіонаті області). А так знову немає своєчасного підрахунку балів, необгрунтовується нарахування балів в окремих дисциплінах. Наприклад, для чого грати в чемпіонаті області з футболу кілька місяців, якщо можна в один день у двічі більше очок «назбирати» на змаганнях з легкої атлетики (хто обґрунтує отримання однією командою аж 3715 балів???). В мережі Інтернет після завершень змагань не публікуються їх результати. Немає відкритості та прозорості. Може комусь вигідно підраховувати результати змагань «таємно»??? Ми пропонуємо наприкінці 2018 року провести збори за участі представників всіх районів, ОТГ та міст області і обговорити проведення обласних спортивних ігор у наступному, 2019-му, році. Потрібно «виробити» чітку стратегію їх проведення, провести підбір бригади арбітрів на змагання за участі представників від різних районів, а не з одного…

А нині хочеться звернути увагу на проведення чоловічих змагань з баскетболу (проводяться раз в рік і невже не можна нормально їх організувати; така безвідповідальна організація змагань «вбиває» розвиток спорту у Кіровоградській області), які відбулися вчора, 9 червня. «Негаразди» почалися ще при жеребкуванні, яке проводили двічі. Як і на змаганнях з жіночого волейболу, так і на змаганнях з баскетболу серед чоловіків, ігри за участі чимало команд було проведено в одному спортивному залі. Так, 13 команд було поділено на чотири групи. У групах, в яких по три команди, баскетболісти мали перерву і більше 5 годин. Наприклад, команда Знам’янського району першу гру провела о 11.00, а другу – о 17.05 (календар групового етапу змагань нижче подано на фото для підтвердження – 15 ігор, а ще плюс 4 гри фінального етапу і разом тримуємо 19 матчів в один день в одному спортивному залі). Цікаво, що на нараді перед змаганнями було прийнято формат проведення матчу 2 тайми по 10 хвилин. Але по ходу змагань організатори змінили – пару ігор проводили у форматі 2 тайми по 8 хвилин (при цьому представників команд про це не попереджали; під час гри виявилося, то тайм коротший). На питання: чому по ходу змагань змінили тривалість матчу отримали відповідь, що спортивний зал взято до 19.00. Але ж раніше можна було підрахувати тривалість проведення турніру і зрозуміти, що у форматі 2 по 10 хвилин не вкладемося. Виходить, що команда на турнірі була з 9.30 до 17.35, але зіграла лише 36 хвилин (перша гра тривала 20 хвилин, друга – 16 хвилин). Невже за такого короткого інтервалу часу потрібно їхали на змагання? Також у спортивному залі була задуха, а два арбітри працювали без замін весь день.

Головним арбітром обласних спортивних ігор серед команд ОТГ, районів та міст Кіровоградської області є головний спеціаліст Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Ігор Петрович Ліподат. Він прийшов на початку змагань, їх відкрив. Але чому Ігор Петрович не перебував увесь день у спортивному залі семиповерхового корпусу Центрально-українського університету імені В. Винниченка? Мав би змогу відчути ті жахливі умови, в яких грали спортсмени. Виникає питання: чому чоловічі змагання не було поділено на два спортивні залі – дві групи в одному, інші дві – в іншому. А так 13 команд в одному залі – змагання тривали з 10.00 до 19.00. При цьому ще один матч не відбувся – команда Голованівського району зіграла одну гру, а на другу вирішила не чекати і залишила змагання.

Пропонуємо вашій увазі фото календаря змагань та відео насищення спортивного залу спортсменами.

nneree2

nneree1Окрім цього залишилося чимало питань до роботи арбітра змагань Євгена Іванова. На початку матчу чоловіча команда Знам’янського району у матчі з Помічнянською ОТГ вела в рахунку 6:0. За такого рахунку Євген Іванов відверто «посадив» команду Знам’янського району на фоли. Його заангажованість помітили і представники інших команд. Чи варто такого арбітра допускати до змагань обласного рівня? Помилок, яких він припускався, було чимало.