На Кіровоградщині буде впроваджуватися телемедицина

2012-12-18. - 12-19 / 613

телемедицинаДнями обласні чиновники провели ділову зустріч з представником індійської фармацевтичної компанії. Гендиректор закордонної фірми зацікавлений у впровадженні на території Кіровоградщини телемедицини, яка представляє собою новий напрям в галузі охорони здоров’я.

Зі слів Парвіна Садчева стало відомо, що його підприємство має велику історію та вже декілька десятків років займає лідерські позиції у світі фармацевтики. І ось нещодавно керівництво прийняло рішення впровадити IT-технології. Перед поїздкою до України компанія встигла налагодити зв’язки з Данією.

Під час зустрічі генеральний директор презентував усім присутнім проект. Згідно з планами, підприємство має намір заснувати центр телемедицини у кожній області, і Кіровоградська має бути першою із них. Обладнання буде поставлено в одну із лікарень. За його допомогою працівники галузі охорони здоров’я матимуть змогу надавати допомогу у віддаленому доступі. Окрім того, з’явиться можливість обмінюватись досвідом та введенням наукових розробок. Як зазначив Парвін Садчев, передусім необхідно провести роз’яснювальні бесіди для населення, оскільки не кожна людина може користуватись новітнім обладнанням. Особливо це стосується мешканців віддалених населених пунктів. До речі, в першу чергу проект орієнтується на них.

Після виклику до селищ виїжджатимуть мобільні групи з метою встановлення діагнозу. За допомогою супутникового зв’язку результати обстеження пересилатимуться в центр. Транзитом через нього інформацію отримають кваліфіковані спеціалісти. Гендиректор Bravo Pharmaceutical Private Ltd зазначив, що проект потребує чималих капіталовкладень. Але послуги телемедицини обійдуться мешканцям Кіровоградської області у значно меншу суму, ніж поїздка до столиці або за кордон. Заступникові губернатора дуже сподобалась така ідея. Він пообіцяв, що влада знайде шляхи для реалізації проекту. За словами Андрія Ніколаєнка, на досвіді діяльності перинатального центру всі переконались, що послуга телемедицини є дуже зручною та вигідною у фінансовому плані.

Джерело