На Кіровоградщині завершився сезон жнив

2018-08-14. - 10-46 / 320

Kir-oblКiровоградська область майже закiнчила збирання раннiх зернових i станом на 13 серпня намолотила  1471,5 тисяч тонн збiжжя.

Про це повiдомляє «Аграрна правда», передає «Акула».

«Такий врожай раннiх зернових– на рiвнi середнього багаторiчногоза останнiй час. Порiвняно з минулим роком загальний урожай зерна очiкується кращий, адже 2017 рiкстав для хлiборобiв областi дуже важким», – розповiдає начальник департаменту агропромислового розвитку Кiровоградської ОДА Сергiй Коренюк.

Також очiльник АПК областi вiдзначає високу якiсть урожаю пшеницi. За його словами, проблеми з якiстю є тiльки у тiєї пшеницi, яка збиралася останньою i з затримкою, викликаною дощами.

Цiни на пшеницю 3-го кл., якi зараз знаходяться на рiвнi 5050-5100 гривнь за тонну, за словами Коренюка, покривають затрати сiльгоспвиробникiв. Але бiльшiсть хлiборобiв притримують пшеницю цьогорiчного врожаю.

«Дощi не скрiзь в областi пройшли рiвно, але в цiлому вони покращили види на врожай пiзнiх культур», – додав Коренюк. Тож урожай кукурудзи в областi вiн прогнозує на рiвнi 2,63 мiльйонiв тонн, сої – до 310,58 тисяч тонн, а соняшника – в межах 1,25-1,48 мiльйонiв тонн.

Область потерпає вiд посiвiв соняшника, але в ринкових умовах для агробiзнесу прибуток – понад усе, i у влади немає механiзмiв для впливу на ситуацiю, що склалася.

загрузка...