На Кіровоградщині відбувся фестиваль народної творчості «Чута-фест» (+фото)

2018-08-21. - 08-18 / 608

wewerrttt0Народні традиції і фольклор складають глибинну основу кожної національної культури, формуючи її самобутність і унікальність. Створені столітттями культурні цінності, дали витоки багатьом реаліям сьогодення, збагачуючи наше життя.

На території «зеленої» садиби «Гайдамацька Січ», на славетній козацькій землі творчі колективи області і району своїми піснями, народною творчістю, натхненням віддали шану і уклін всім, хто протягом століть вів народ до незалежності, боронив і боронить нашу рідну землю.

З давніх часів гущавини Чорного лісу були притулком для запорізьких козаків, повсталих гайдамаків, православних ченців. Особливо полюбляли урочище Ліс Чута, бо «із Чути усе здалеку чути».

wewerrttt1

У мальовничому селі Цибулеве, що на території «зеленої» садиби «Гайдамацька Січ» 18 серпня 2018 року відбувся районний Фестиваль народної творчості «Чута-Фест».

Третій рік поспіль це свято проводиться на території Знам’янщини. А у цьому році воно вперше відбулося у форматі Фестивалю. До організації цього дійства долучилися Кіровоградська обласна державна адміністрація та обласна рада, райдержадміністрація та районна рада, підприємства, організації району та області.

wewerrttt2

З самого ранку садиба «Гайдамацька Січ» перетворилась на барвистий ярмарок, де майстри з декоративно-ужитковаго мистецтва з різних куточків нашого району та області відкрили виставку-продаж своїх товарів — виробів з бісеру, ниток, дерева, кераміки, глини, паперу, металу, виконані в новітніх техніках з сучасних матеріалів — все створено руками талановитих людей, які люблять і цінують українську культуру.

Розпочалося дійство привітанням почесних гостей заходу: народного депутату України Олеся Довгого, першого заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Коваленка та голови Знам’янської районної державної адміністрації Олександра Лукашова. Вітальну листівку від голови обласної ради Олександра Чорноіваненка зачитав голова районної партійної організації ВО «Батьківщина» Юрій Григораш.

wewerrttt3

На музичній сцені фестивалю «Чута-Фест» виступило більше 400 учасників з 24-х творчих колективів, серед яких відомі візитівки Кіровоградщини: народний аматорський фольклорний колектив «ЕксампейЯ» (керівник Єдуард Дикаренко) та Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» під керівництвом народної артистки України Антоніни Червінської, а також колективи та окремі виконавці з Бобринецького, Кіровоградського, Новгородківського, Олександрівського, Петрівського, Онуфріївського, Знам’янського районів, Бобринецької, Дмитрівської, Великосеверинівської, Катеринівської, Компаніївської, Соколівської, Первозванівської об’єднаних територіальних громад.

Пісенна творчість була представлена в усій різноманітності. Звучали автентичні і українські народні пісні, сучасні естрадні композиції, авторські твори, сучасні патріотичні пісні у виконанні рок-гуртів.

Різнобарв’ям і витонченою майстерністю вражали глядачів майстри народних ремесел – вишивальники, гончарі, ковалі, художники творчих об’єднань.

wewerrttt4

За підтримки районних керівників сільгосппідприємств Єльника Володимира та Недовоза Володимира відбулася вечірня програма за участі рок-гуртів: «Місто Доріг» (Знам’янський РБК), «Своя Версія» (м.Кропивницький), «DobraVam» (м.Чигирин), «Простір» (м.Чигирин), «ДельТора» (м.Полтава) та «Рай Із Твоїх Снів» (м.Львів), рок фьюжн денс студія «BlackBerry» (м. Кропивницький) та фаєр шоу у виконанні Сергія Покришко.

Виступи тривали до пізнього вечора і весь цей час для присутніх працювали дитячі атракціони, проводились ігрові розважальні програми, а на нижній сцені «Поетичні гутірки» тривали виступи колективів та окремих виконавців.

Підкріпити свої сили можна було крафтовими сирами, медом, трав’яним чаєм і великою кількістю кулішів і каші, якими пригощали кашовари з різних сільських рад нашого району. Готували також борщ і козацьку юшку, якими частували на галявині «Козацькі смаколики». Завершився Фестиваль «Вільною ватрою» — символом єднання всіх людей. Глядачі та учасники цього дійства отримали безліч позитивних емоцій та вражень, відчули свою причетність до культури і традицій України.

wewerrttt5

Джерело: zn.kr-admin.gov.ua

загрузка...