Ада Роговцева та хор глухих – фестиваль “Кропивницький” вражає масштабом

2018-09-02. - 14-59 / 509

856807_1_w_57029 серпня у Кропивницькому розпочався другий Національний мистецький фестиваль “Кропивницький”. Триватиме до 2 вересня. До міста приїхали відомі театри, музиканти, письменники зі всієї України. Загалом – 500 митців.

“Практично усі вистави, концерти фестивалю торкаються теми щоденного патріотизму і проходять під лозунгом “Герої серед нас”, – говорить головний режисер фестивалю Сергій Проскурня. – Як завжди є багато експериментів. Особливо у театральному блоці. Львівський театр “І люди, і ляльки” покаже у неділю “Гамлета”. У ньому поруч з ляльками грають люди, а роль самого Гамлета виконує жінка”.

Театральні вистави проходять на трьох сценах протягом всього дня. В останній день фестивалю показують постановку за текстами Володимира Винниченка “Момент кохання”. У ній грає актор та міністр культури Євген Нищук. Увечері відбудеться вистава “Соломон у спідниці” з Адою Роговцевою.

Протягом дня у центрі міста публіка відвідує книжкову виставку-ярмарок, поетичний марафон на відкритій сцені та концерти вуличної музики. На великій сцені на площі Героїв Майдану протягом трьох вечорів виступають гурти “ТІК”, “Антитіла”, “Бумбокс”, співачка Ірина Федишин та інші.

“Особливим пунктом програми є ораторія на Фортечних валах. На тому місці має з’явитися кафедральний собор майбутньої Української Помісної Церкви. Текст ораторії – це “Заповіт” Патріарха Української греко-католицької церкви Йосипа Сліпого. Виконати ораторію привезли майже 150 учасників оркестру і хору Національного будинку органної і камерної музики України”, – додає Сергій Проскурня.

Окремим блоком проходить художній пленер. Його організатор, галерея “Єлисаветград”, запросила художників зі всієї країни малювати вулиці та місця Кропивницького. До дитячої програми залучили творчість інклюзивних дітей. Зокрема виступ хору глухонімих.

2017-го року у Кропивницькому вперше відбувся однойменний мистецький фестиваль. Його ініціював народний депутат України Олександр Горбунов. Протягом шести днів показали 21 театральну виставу, на головній площі виступило 15 відомих гуртів.

Джерело:  gazeta.ua

загрузка...