На цьому тижні Верховна Рада планує перейменувати Кіровоградську область

2018-09-17. - 12-22 / 359

Kir-oblСпікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що у четвер парламент планує розглянути питання перейменування двох областей – Кіровоградської та Дніпропетровської. 

Про це він повідомив під час погоджувальної ради у понеділок – інформує “Українська правда”

За його словами ,в Україні досі не завершена декомунізація і це треба зробити, внісши певні зміни до Конституції.

“Залишилося дві області, які мають ще старі назви і які вже пройшли всі формальні процедури для їхньої зміни. Йдеться про Кіровоградську і Дніпропетровську області. Я вважаю, що наш парламент, який розпочав декомунізацію, має її завершити”, – сказав Парубій.

Він зазначив, що змінені назви слід закріпити у Конституції, оскільки у ній перераховані області.

“Думаю, що в четвер можемо розпочати цей процес”, – сказав спікер Ради.

За словами голови парламенту, у четвер також депутати розглянуть і інші зміни до Конституції. Зокрема, закріплення євроатлантичного напрямку України, вступ до НАТО та питання щодо депутатської недоторканності.

“Також я переконаний що в четвер ми маємо оновити склад Центральної виборчої комісії. Я провів нараду, обмінялися думками і до кінця дня фракції мають дати свої позиції. Я зроблю все можливе, щоб це відбулося у цей четвер”, – сказав Парубій.

Він додав, що крім іншого, депутати мають ухвалити порядок денний сесії.

Парубій зазначив, що апарат вже зібрав пропозиції від фракцій і подав загальний план роботи.

Як повідомлялося, 20 червня парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменування Дніпропетровської  та Кіровоградської областей.

загрузка...