На Кіровоградщині ліквідують захоронення радіоактивних джерел

2018-09-28. - 11-51 / 470

nuclearНАТО надасть Україні допомогу із захоронення радіоактивних джерел на об’єкті «Цибулеве».На запит України у серпні 2018 року НАТО в рамках надання допомоги Україні в реалізації заходів з ліквідації могильників радіоактивних відходів ухвалив рішення про започаткування наступного проекту в рамках Трастового фонду із захоронення радіоактивних джерел «Ліквідація могильника радіоактивних відходів, які зберігаються на об’єкті «Цибулеве» (військова частина А0981 МО України, с. Цибулеве, Кіровоградська область).
Провідна країна в проекті – Федеративна Республіка Німеччина.
Агенція НАТО з підтримки та постачання (NSPA) є виконавчою агенцією та відповідає за всі аспекти управління проектом до його завершення відповідно до політики Трастового фонду НАТО/ПЗМ.
Координатор та бенефіціар з боку України в частині супроводу робіт з поводження з радіоактивними відходами – Державне агентство України з управління зоною відчуження.
Сумарна вартість проекту «Цибулеве» становить 1,5 млн євро.
Реалізація проекту відбуватиметься у такі етапи:
1. Радіаційне обстеження об’єкта, вивчення історичної інформації майданчика з проведенням радіологічних і екологічних досліджень.
2. Підготовка технічного рішення, попередня обробка радіоактивних відходів, їх вилучення, кондиціонування, пакування у відповідні контейнери та транспортування до місць захоронення.
3. Рекультивація території об’єкта, відновлення території до свого первинного стану.

Підготовано за інформацією офіційного сайту Кіровоградської ОДА

загрузка...