Батьки школяра з Кропивницького, якого ймовірно вдарили ножем, не мають претензій

2018-10-11. - 22-59 / 434

zlochinЗа фактом нанесення легких тілесних ушкоджень восьмикласнику з 29 школи Кропивницького старшим учнем під час суперечки в понеділок, 8 жовтня, розпочате кримінальне провадження.

Наразі розслідування ведеться за фактом, у разі висунення обвинувачень неповнолітньому відповідати по ч. 1 ст. 125 Карного кодексу будуть його батьки. Про це сайту Весь Кіровоград повідомили в Головному управлінні Національної поліції області.

У відомстві прокоментували й інший інцидент з ножовим пораненням, який стався у тому ж учбовому закладі того ж дня. Писали, зокрема, що один восьмикласник вдарив ножем у ногу іншого просто в класі під час уроку англійської, а допомогу пораненому надавала шкільна медестра.

Ми цей факт зареєстрували на підставі повідомлень у ЗМІ. Провели перевірку, були опитані батьки, які заяви про скоєння відносно дитини правопорушення не подали, – констатує речниця обласної поліції Віталіна Бевзенко.

За даними власних джерел нашого сайту, на сьогодні батьки учасників події трактують її як нещасний випадок, кажуть, що дитина тримала в руці предмет, іншій біг і наштовхнувся на нього, та запевняють нібито, що діти помирилися та пробачили одне одному.

Повідомлення про спалах насильства у школі спричинили значний резонанс в інформаційному просторі та місцевому сегменті соцмереж. Одне з обговорень ініціював відомий тренер міжнародних чемпіонів з боротьби Євген Скирда, зазначивши, що якби коли він вчився в новинах писали про бійки, «то було б статей 20-30 в день», але «за ніж треба саджати в колонію».

Бійка в рукопашну, а тим більше один на один як в даному випадку, це справа не те, щоб нормальна, але цілком типова для підлітків, і хлопчик, який ударив іншого кулаком, найчастіше в майбутньому не несе ніякої загрози для суспільства. А ось удар зброєю це зовсім інший рівень, будь то циркуль або ніж, зовсім інший рівень ситуації і вчинку. Вдарити кулаком може напевно відсотків 95% людей, хоча віриш чи ні, але я за свої 30 років, жодного разу в житті не вдарив людину за межами спортивного залу… А ось завдати удару ножем або ще чимось потенційно може значно менший відсоток людей, це вже інша психологія вчинку, такі люди в майбутньому потенційно досить небезпечні, тому що в їхній психіці немає меж, і за удар зброєю, яка б вона не була, потрібно не просто карати, а лікувати, примусово, що б з підлітком працювали психологи, – зокрема написав Скирда в одному з коментарів.

Нагадаємо, екс-прокурор Кіровоградщини Сергій Жолонко днями повідомив, що наркоторговці, які працюють через інтернет зокрема й на території Кропивницького, пропонують безкоштовні пробники, та назвав сьогоднішню ситуацію набагато страшнішою бідою, ніж розгул наркоманії наприкінці 80-х-на початку 90-х.

загрузка...