На Кiровоградщинi нарештi з’явилися тести для виявлення коронавiрусу

2020-03-24. - 14-48 / 390

Кiровоградська область отримала ПЛР-тести i експрес-тести для виявлення коронавiрусу. Їх будуть використовувати для дiагностування пацiєнтiв у разi пiдозри на COVID-19.

Про це повiдомив голова ОДА Андрiй Балонь, iнформує Златопiль.

“Учора в Україну з Китаю  доставили тест-системи для визначення коронавiрусної iнфекцiї i засоби iндивiдуального захисту для медикiв. Кiровоградщина вже отримала перший транш ПЛР-тестiв, якi будуть використовуватись у вiрусологiчнiй лабораторiй обласного лабораторного центру для дiагностики COVID-19. Це перша партiя, яка перекриє нагальнi потреби. Це допоможе забезпечити оперативне виявлення хворих у разi поширення епiдемiї в областi, а отже – мiнiмiзувати ризик масового iнфiкування населення”, – вiдзначив Андрiй Балонь.

Окрiм тест-систем iз Китаю, Кiровоградщина має експрес-тести для початкової дiагностики COVID-19. Їх за власний кошт закупив обласний лабораторний центр.

Наразi першочерговi потреби регiону покритi. Найближчими днями Кiровоградщина очiкує додатковi поставки тест-систем i засобiв iндивiдуального захисту для медикiв. Йдеться про маски, респiратори та спецiальнi комбiнезони.

Отриманi засоби iндивiдуального захисту будуть розподiленi мiж госпiтальними базами та екстреними бригадами «швидкої», якi цiлодобово чергують на випадок поширення епiдемiї.

Вiдзначимо: станом на 13:00 23 березня на Кiровоградщинi не зафiксовано жодного лабораторно пiдтвердженого випадку захворювання на коронавiрусну iнфекцiю чи пiдозри на неї. На випадок епiдемiї в областi розширили мережу госпiтальних баз, до її складу ввiйшли дев’ять медичних закладiв регiону.