На Кіровоградщині запровадили режим надзвичайної ситуації

2020-03-26. - 09-06 / 558

В Україні та на Кіровоградщині, зокрема, Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації відсьогодні, 25 березня.

Про це написав голова ОДА Андрій Балонь у Телеграм-каналі, інформує медіапортал DOZOR.

За інформацією, сьогодні відбулась чергова селекторна нарада з Президентом України та Прем’єр-міністром України.

“Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня. Аналогічно продовжаться і карантинні заходи. Президент України обговорив з предстоятелем Православної церкви України, митрополитом Епіфанієм і предстоятелем Української православної церкви, митрополитом Онуфрієм можливість проведення богослужінь у онлайн-режимі чи відеоформаті на час карантину”, – пише Балонь.

За словами голови ОДА, ринки, які відповідають санітарним нормам, працюватимуть лише там, де немає альтернативи продуктовим магазинам.

Крім того, на час карантину гуртова торгівля харчовими продуктами, продаж насіння і садивного матеріалу, пестицидів, агрохімікатів і кормів для тварин, а також робота ветеринарних аптек не забороняється.

У свою чергу буде моніторитися вартість продуктів і товарів першої необхідності. Результати передадуть на Кабмін задля державного регулювання цін.

“Громадяни, які порушуватимуть режим самоізоляції, будуть притягуватись до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Введення епідеміологічного контролю і відслідковування їх трафіку за допомогою мобільних операторів може бути можливим лише в умовах надзвичайного стану”, – додав губернатор.

Андрій Балонь стверджує, що планується проаналізувати об’єкти інфраструктури й визначити додаткові локації для місць обсервації та розташування госпіталей на випадок масового інфікування населення.