Начальнику кропивницького СIЗО оголосили пiдозру

2020-08-04. - 12-08 / 237

На Кiровоградщинi оголосили пiдозру начальнику ДУ «Кропивницький слiдчий iзолятор» у вчиненнi кримiнального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалiсть) Кримiнального кодексу України.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури області.

Прокуратурою Кiровоградщини неодноразово проводились перевiрки щодо додержання вимог чинного законодавства в дiяльностi Державної установи “Кропивницький слiдчий iзолятор” та виявлялись грубi порушення (велика кiлькiсть заборонених предметiв, непрацюючi замки на дверях, вiдкритi камери та вiльне пересування ув’язнених по поверхах та iнше), якi могли в подальшому призвести до надзвичайних ситуацiй, про що прокуратура акцентувала у своїх вказiвках на усунення порушень закону. Однак, начальник СIЗО неналежно виконуючи свої службовi обов’язки, не вживав будь-яких дiй до забезпечення порядку тримання вiд вартою осiб та усунення виявлених порушень в установi.

Вказанi порушення стали причиною подiй у груднi 2019 року, коли у стiнах СIЗО один iз ув’язнених самовiльно залишив камеру та у кабiнетi психолога  нанiс  жiнцi тiлеснi ушкодження, пiдбиваючи iнших ув’язнених до протиправних дiй та бунту. У результатi  в установi сталися масовi заворушення, у результатi яких було пошкоджено майно  держустанови. А до приборкання бунтарiв були залученi великi сили спецслужб з рiзних куточкiв України.

Наразi у справi триває досудове розслiдування. Вирiшується питання  щодо обрання керiвнику СIЗО запобiжного заходу та вiдсторонення його вiд займаної посади.