На Кіровоградщині активізувалися кібершахраї

2020-08-04. - 16-17 / 249

Протягом півроку на Кіровоградщині збільшилася кількість зареєстрованих кіберзлочинів, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це медіапорталу DOZOR повідомили у Придніпровському управлінні кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

«Повідомляємо, що за 6 місяців 2020 року за матеріалами відділу протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України було розпочато 132 кримінальні провадження, оперативне супроводження яких відноситься до компетенції підрозділу (за аналогічний період 2019 року – 45)», – повідомили у департаменті.

– 74 провадження (56%) відкриті  за ч. 2 та 3 ст. 190 (шахрайство);

– 32 провадження (24%) – відкриті за ч. 1, 2 та 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);

– 14 проваджень (10 %) – відкриті за ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

У департаменті також повідомили, що за 91 кримінальним провадженням 14 фігурантам вручені повідомлення про підозру (за аналогічний період 2019 року – за 34 провадженнями                        11 фігурантам). Обвинувальні акти за 89 кримінальними провадженнями щодо 10 осіб направили до суду (за 6 місяців – 32 провадженнями щодо 15 осіб).

Також, враховуючи те, що найпоширенішими кіберзлочинами протягом 2020 року на території Кіровоградської області за лінією кіберполіції було саме вчинення шахрайських дій відносно громадян, інформуємо щодо деяких правил особистої безпеки, яких необхідно дотримуватися під час здійснення користування мережею Інтернет:

– для здійснення дороговартісних покупок використовувати веб-сайти офіційних представництв торгових марок;

– уважно перевіряти назву необхідного сайту.  Відмінність у назві може означати, що це не оригінальний ресурс, а фішинговий веб-сайт;

– перевіряти невідомі номери, банківські картки чи посилання на сумнівні веб-сайти на сайті Департаменту кіберполіції у розділі «Стоп фрауд»;

– перед укладанням договорів ретельно ознайомлюватися із текстом договору купівлі-продажу, а також перевіряти інформацію щодо продавця на різних веб-ресурсах, зокрема, ознайомлюватися із відгуками та коментарями відносно нього;

–  під час онлайн шопінгу використовувати післяплату;

– використовувати лише поштові сервіси з двохфакторною аутентифікацією;

– використовувати надійні паролі та зберігати їх у безпечному місці;

– змінювати паролі при найменшому сумніві щодо їх компрометації;

– завжди записувати дату реєстрації та дані, які вводилися під час реєстрації акаунтів;

– ніколи не переходити за гіперпосиланнями з листів, що надходять на електронну пошту або з інших сайтів. Вводити адресу бажаного веб-сайту за допомогою адресного рядка браузера або через закладки.