Понад 600 жителів Світловодська залишились без тепла через пориви

2020-11-14. - 13-00 / 307

Опалювальний сезон досі не почався для шести сотень жителів Світловодська Кіровоградської області.

Місцева мешканка Наталія Дрига розповіла, що від холоду в її квартирі замерзли риби в акваріумі, ідеться на сайті Суспільного.

Третій тиждень з початку опалювального сезону у місті без тепла у будинку на вулиці Приморська живе місцева жителька Наталія Дрига. Говорить, мерзла через перебої з теплопостачанням і торік:

“Риби у мене в минулому році в акваріумі замерзли. Я обкладала пляшками – замерзли. Ми спимо під двома ватними ковдрами. Одягненні у махрових халатах. Це вже другий рік так”.

Термометр у кімнаті показує 15 градусів.

“Ось, включаю обігрівач постійно. В цьому році мені сказали, що по 90 гривень за квадратний метр платити будемо. Якщо у мене 43.2 квадратних метри, помножити на 9, буде виходити більше трьох тисяч гривень. Я платити у цьому році категорично не буду”, – каже жінка.

Без тепла – понад шість сотень світловодчан, говорить начальник теплогенеруючого підприємства “Світловодськпобут” Сергій Московський. Причина – пориви системи.

“Всі котельні працюють в штатному режимі. Є пориви. На 8 ранку це 17 будинків. На місцях трубопроводів знаходяться будівлі, тому це затримує час ліквідації цих поривів”.

Пориви стались через подачу води у систему, говорить Сергій Московський:

“Вся магістраль в порядку, а відвід до будинків у занедбаному стані. Чому в занедбаному стані, тому що у 2010 році мережа була передана на баланс підприємства. Сім років інвестиційна програма не була затверджена. Фінансовий стан погіршувався, неможливо всім замінити труби”.

Мережі перевірили несвоєчасно, – говорить секретар міської ради Юрій Сапянов:

“Підприємство дало нам гарантії, що протягом тижня усунуть всі недоліки, які сталися”.

Усього ліквідовують пориви тепломереж у Світловодську шість бригад.