У кропивницькiй виправнiй колонiї органiзували постачання наркотикiв

2020-11-28. - 17-25 / 280

Кiровоградська обласна прокуратура здiйснює  процесуальне керiвництво у кримiнальному провадженнi  за фактом поставки наркотичних засобiв у виправну установу членами злочинної органiзацiї.

Про це повiдомляє пресслужба прокуратури Кiровоградщини, iнформує Златопiль.

Наразi  органiзатору та усiм членам злочинної органiзацiї, якi були задiянi у злочиннiй схемi поставок та розповсюдження наркотикiв у колонiї повiдомлено про пiдозру   за  ч. 3 ст. 307 (незаконне придбання, зберiгання, перевезення, а також збут особливо небезпечних наркотичних речовин, збут та передача цих речовин у мiсцях позбавлення волi вчиненi злочинною органiзацiєю)  та  ч.5 ст. 255 (створення злочинної органiзацiї) КК України.

Триває досудове розслiдування.

            Обставини справи:

Протиправну дiяльнiсть члени злочинної органiзацiї  у складi восьми осiб розгорнули на територiї  обласного центру та ДУ «Кропивницька виправна колонiя №6», органiзувавши канал постачання на територiю колонiю наркотичних засобiв та психотропних речовин, їх збут та розповсюдження.

Наркобiзнес органiзував так званий «смотрящий» за спецустановою, 25-рiчний уродженець м. Олександрiї з чiтким розподiлом ролей мiж її учасниками. До протиправної дiяльностi залучив iнших засуджених та мешканцiв областi.  Вiн контролював  дiяльнiсть злочинної органiзацiї та кожного її учасника, як у виправнiй установi, так i  поза її межами, а також фiнансовi ресурси вiд збуту наркотикiв. Ув’язненим реалiзовувались  рiзнi види наркотичних засобiв – «канабiс», «метадон», «марихуана».

Кожен iз учасникiв злочинної органiзацiї вiдповiдав за доставку визначеної групи наркотикiв, якi вони  отримували вiд своїх знайомих, що перебували на волi. «Товар» потрапляв на територiю колонiї шляхом «перекидiв» через паркан, або через передачi. На територiї виправного закладу пакунок забирали ув’язненi, пiсля чого передавали його «смотрящему». Зазвичай,  вага пакунку становила 600-700 г. За один перекид  в колонiю потрапляло 10-15 пакуночкiв, якi у свою чергу мiстили по  7-10 фасованих в окремi пакетики разовi дози наркотичного засобу.

 Під час чергової спроби передачі наркотичного засобу шляхом перекиду пакунку на територію спецустанови двох осіб було затримано.

У ході проведених обшуків  у фігурантів справи виявлено та вилучено  психотропну речовину «метадон» загальною вагою близько 50 гр, наркотичний засіб канабіс вагою близько 500 гр, шприци,  мобільні телефони, банківські карти, грошові кошти та чорнові записи злочинної діяльності.

Діяльність групи припинено завдяки спільній скоординованій роботі Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту  Стратегічних розслідувань Національної поліції України, УСБУ в області, слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області, при силовій підтримці поліцейських РПОП, а також за  сприяння керівництва колонії.