У Кропивницькому допитали свiдкiв у справi Дiани Хрiненко (+відео)

2021-01-13. - 09-21 / 499

Сiмох з восьми свiдкiв допитали пiд час судового засiдання у Кропивницькому у справi вбитої понад два роки тому школярки Дiани Хрiненко з Суботцiв Знам’янського району.

Про це повiдомляє Суспiльне.

О 10 годинi бiля будiвлi Кiровського районного суду у Кропивницькому зiбралися пiвтора десятки людей. Тримали плакат з написом “Вимагаємо пожиттєве вбивцi”. Це були родичi i знайомi родини вбитої Дiани Хрiненко.

Знiмальну групу через карантин до зали суду не пустили, дозволили залишити камеру. Вчора допитували свiдкiв у справi.

Свiдчиця у справi Алла Мандер розповiла, що бачила:

”Почула крик, пiдiйшла до вiкна, на протилежнiй сторонi вулицi проходила молода дiвчина, вона спокiйно, сама пройшла, видно її було, а коли вона зайшла за бузок, зникла з полю зору, то було чути: “Не бийте мене, не бийте”. Коли я вiдкрила дверi i вийшла до ворiт на вулицю, вже нiкого не було. Потiм побачила, як вийшов молодий чоловiк, кремезної статури, у футболцi i шортах i свiтив собi пiд ноги”.

Обвинувачений у вбивствi Дiани Хрiненко Микола Середнiцький уточнює:

“Якщо я правильно зрозумiв з ваших пояснень, то самого моменту нападу на потерпiлу загиблу ви не бачили?” – “Нi”.

Один з свiдкiв Андрiй Кравцов – брат обвинуваченого. Каже, – спiлкувався з ним пiсля затримання.

“Я в нього напряму запитав – це ти зробив? Напряму, ми були самi. Каже: “Нi”. Середнiцький Микола Миколайович – мiй троюрiдний брат. Всi мене питають про час – це було свято i випито багато. Я нiчого не пам’ятаю”.

Захисник обвинуваченого Олександр Урсаленко запитав:

“Ви зазначили, що ви спiлкувались пiсля затримання, що це за спiлкування? Це коли вiн був затриманий? По телефону? Тобто, вiн був вже затриманий i ви спiлкувались?” – “Так”.

Пiсля засiдання захисник обвинуваченого вiд коментарiв вiдмовився. Прокурор Костянтин Клюкiн сказав: коментарi давати не може.

Пiсля засiдання мати Дiани Хрiненко розповiла:

“Сьогоднi пiд час допиту свiдкiв я дiзналась, що у пiдозрюваного у слiдчому iзоляторi знаходиться телефон, з яким вiн спiлкується зi своєю родиною i має вiльний доступ до соцiальних мереж. Нашi правоохоронцi не реагують”.

Судове засiдання, на якому допитали сiмох свiдкiв, тривало 2 години. Пiдозрюваному у вбивствi продовжили запобiжний захiд у виглядi тримання пiд вартою на 2 мiсяцi. Датою наступного судового засiдання визначили 5 лютого.

Довiдка: Дiанi Хрiненко було 16 рокiв. Вона пiшла на святкування Дня Незалежностi, додому не повеpнулась. Пошуки тривали пiвроку. У березнi 2019 року, за 12 кiлометрiв вiд Суботцiв знайшли рештки тiла людини та фрагменти одягу. Те, що вони належать Дiанi Хрiненко, пiдтвердили три експертизи. Пiдозрюваного у вбивствi дiвчини затримали в Польщi. Це 28-рiчний житель сусiднього села Новотрепiвка.