Олександр Вілкул: Уряд виділив фінансування на будівництво і ремонт 1,4 тис. км доріг

2013-03-20. - 17-55 / 899

Vilkyl-OКабінет Міністрів України затвердив переліки об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг у 2013 році. Роботи будуть проведені на близько 600 об’єктах дорожньої інфраструктури. У цілому буде збудовано, реконструйовано та відремонтовано 1 тис. 400 км доріг. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

«Уряд виділив необхідне фінансування на будівництво та ремонт 1 тис. 400 км доріг. Проведені роботи дозволять розширити й обновити дорожню інфраструктуру. Це підвищить транспортний, у тому числі логістичний потенціал нашої держави», – сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.
Вартість будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг державного та місцевого значення, а також будівництва мостів, згідно з ухваленим рішенням Уряду, складає більше 7 млрд. грн.
За словами Віце-прем’єр-міністра, Урядом розробляється програма модернізації дорожньої галузі. «В основі програми – впровадження сучасних технологій дорожнього будівництва і посилення контролю за якістю робіт», – сказав Олександр Вілкул.
Серед ключових об’єктів дорожньої інфраструктури, де вестимуться будівельно-ремонтні роботи в 2013 році є і кіровоградські. Зокрема, у цьому році буде здано в експлуатацію об’їзну дорогу навколо Знам’янки. Буде проведено реконструкцію ділянки (4 км) автодороги Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка, закінчено реконструкцію ділянки (8 км) автодороги Новомиргород-Велика Виска;
Також будуть проведені інші ремонтно-будівельні роботи на автомобільних дорогах.
Довідково
Велика частина доріг в Україні побудована 40-50 років тому. І вже вичерпала свій ресурс. До того ж, істотно зросло навантаження на дорожнє покриття. Протягом затяжної зими 2012/2013 років пройшло більше семи циклів заморожування-відтавання, що негативно вплинуло на стан дорожнього покриття.
В даний час для забезпечення безпеки руху навіть у поточних складних погодних умовах проводиться поточний ремонт.
Після встановлення нормального температурного режиму дорожні роботи будуть активізовані. На даний час працює понад 30 асфальтобетонних заводів і близько 500 бригад.