На Кiровоградщинi три шахти припиняють свою роботу

2021-08-22. - 13-16 / 342

Пiдроздiли ДП “СхiдГЗК” йдуть на вимушений тимчасовий простiй з 25 серпня до моменту розв’язання фiнансово-економiчних питань.

Про це повiдомив головa Незaлежної профспiлки гiрникiв Укрaїни (НПГУ) Михaйло Волинець, iнформує Злaтопiль.

Йдеться про Новокостянтинiвську, Iнгульську i Смолiнську урановидобувнi шахти, що розташованi на Кiровоградщинi.

Уранодобувне пiдприємство з 5000-м колективом вiдновить роботу в разi надходження коштiв в обсягах, достатнiх для забезпечення виробництва необхiдними ресурсами.

Наразi заборгованостi з виплати заробiтної плати за поточний перiод на комбiнатi немає. Проте вiдсутнi кошти на забезпечення виробництва, складаються умови в яких не може бути виконана програма з видобутку уранової руди та виробництва уранового оксидного концентрату.

За пiдсумками I пiврiччя 2021 року ДП “СхiдГЗК” спрацювало зi збитком в 600 млн грн, та, в разi неприйняття дiєвих рiшень щодо покращення ситуацiї, до кiнця року збитки прогнозуються до 1,2 млрд грн.
Лiдери Незалежної профспiлки гiрникiв України на пiдприємствi, Дмитрий Бондарєв звернувсяся до Кабмiну з попередженням про небезпеку для роботи ДП – його виведення у режим простою напередоднi Дня Незалежностi.

“Повiдомляємо, що у випадку невирiшення фiнансових проблем для сталої роботи шахт та гiдрометалургiйного заводу, а також виплати заборгованостi по заробiтнiй платi, що загрожує виведенню в простiй робiтникiв пiдприємства напередоднi рiчницi Незалежностi України, працiвники вимушенi будуть перейти до безстрокової акцiї протесту в м. Києвi до моменту вирiшення проблем ДП “Схiд ГЗК” – йдеться у зверненнi.