У Кропивницькому двiстi маршруток сьогоднi не виїхали на рейси

2021-10-04. - 13-39 / 1 944

У Кропивницькому 4 жовтня в рейси не виїхали двi сотнi маршруток.

Про це повiдомляє Суспiльне.

У Кропивницькому, вiдповiдно до договорiв з приватними перевiзниками, на 37 маршрутах мають їздити 350-355 маршруток – розповiв начальник мiського управлiння транспорту Вiктор Житник. 4 жовтня на маршрути виїхали 145 машин:

”Рiзко i суттєво пiдвищилась вартiсть газу, яка використовується приватними перевiзниками в якостi моторного пального. Вартiсть зросла бiльш нiж удвiчi: з 14 гривень за кубометр, якi закладенi у тариф 7 гривень, до 34 гривень. Думаю, темпи падiння будуть ще бiльшими у приватних перевiзникiв”.

За словами начальника мiського управлiння транспорту, перевiзники готували документацiю на пiдвищення тарифу на проїзд до 10 гривень за поїздку, з урахуванням цiни на газ в межах 20-22 гривень за кубiчний метр:

”Зараз ми маємо 34 гривнi, а на окремих заправках – майже 38”.

Вiктор Житник додав, що один iз семи кропивницьких перевiзникiв, минулого тижня подав документи з розрахунком нового тарифу – 14 гривень за поїздку, заклавши цiну на газ, яка дiє з 1 жовтня:

”Досить складна ситуацiя. Вона не дозволить приватним перевiзникам у повнiй мiрi виїжджати на маршрути. Населенню потрiбно бiльше орiєнтуватися на комунальний транспорт”.

Заступник голови обласної асоцiацiї перевiзникiв Дмитро Вiнницький, директор приватного пiдприємства-перевiзника сказав, що на маршрути у Кропивницькому в понедiлок, 4 жовтня, виїхали 30-35% маршруток. З його слiв, заправити маршрутку на одну змiну з 1 жовтня коштує на 450-500 гривень дорожче:

”До пiдвищення цiна була 23,85 гривень за кубiчний метр газу, зросла вона на 13,80, тобто майже на 58%. Вiдповiдно до законодавства, ми маємо надати розрахунки, мiська влада ухвалює новий тариф на проїзд. Це не справа одного дня. Якби до моменту пiдвищення вартостi проїзду нам давали газ в борг, ми б уникнули цього колапсу”.