Навіщо кропивницька журналістка придбала COVID-сертифікат

2021-11-25. - 10-12 / 386

Кропивницька журналістка, депутатка обласної ради купила підроблений COVID-сертифікат, у якому зазначено, що вона отримала дві дози вакцини.

За словами Олени Сідорової, користуватися фальшивим документом не збирається, придбавала його задля експерименту. Про це розповіла Суспільному.

Олена Сідорова показала сертифікат, який придбала за 600 гривень. Його отримала поштою з Києва на наступний день після замовлення. 50 гривень заплатила за доставку.

”Мені було цікаво, чи справді його так легко купити. Виявилося, дуже легко. Зайшла на відповідний сайт, вибрала потрібну довідку, і через три хвилини мене набрали з колцентру. Уточнили всі дані, сказали, що надішлють код посилки. На самій посилці вказані конкретні компанії, від яких надійшов сертифікат, конкретні лікарі”,  зазначила Олена.

Задля продовження експерименту поїхала на кропивницьку автостанцію №1 з підробним сертифікатом, щоб подивитись, чи перевірять у неї фальшдокумент.

Головна санітарна лікарка області Надія Оперчук розповіла, що повідомлень про підробку сертифікатів чи результатів ПЛР-тестування в центр контролю та профілактики хвороб не надходило.

За інформацією начальника головного управління поліції області Романа Козьякова, за виготовлення та використання підроблених документів передбачена відповідальність – від штрафу до обмеження волі:

”Санкція статті 358 Кримінального кодексу України визначає за подібне покарання у вигляді обмеження волі на термін до двох років”.

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала, що фактів виявлення підроблених ковід-сертифікатів станом на вчора, 24 листопада, в області не фіксували.