Андрій Ніколаєнко та Дмитро Фірташ підписали меморандум (+фото)

2013-04-29. - 21-20 / 764

Firtash-NikolaenkoРозпочав голова облдержадміністрації нараду з питань розвитку пiдприємництва за участю голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Фiрташа та Міністра промислової політики Махайла Короленка.
– Втiлення нових соціальних ініціатив Президента України також вимагають тісного  та прозорого співробітництва між владою і бізнесом, – переконаний Андрій Нiколаєнко.
За його словами, головним критерієм тут є добробут людини, який може бути покращений тільки через реальні справи. Це основна мета спільної роботи владних та бізнесових структур.
– Навіть за доволі складних економічних умов у світі і в державі, завдяки нашим спільним зусиллям в економіці області спостерігається певне пожвавлення. За результатами першого кварталу 2013 року обсяги промислового виробництва зросли на 13,5% порівняно із відповідним періодом минулого року. Це третє місце в Україні. У тому числі – завдяки роботі присутніх у цьому залі керівників промислових підприємств, – пiдкреслив голова облдержадміністрації.
Як зауважив Андрiй Нiколаєнко, вкрай важливе значення в області приділяється розвитку галузі сільського господарства. За результатами першого кварталу поточного року в області вперше за останні чотири роки зросло поголів’я великої рогатої худоби на 4,2%.
–    Вже реалізовано та знаходиться у стадії будівництва ряд потужних тваринницьких комплексів, введення в експлуатацію яких дозволить суттєво змінити на краще ситуацію у тваринницькій галузі. Все це є складовими нашої програми “Центральний регіон-2015”, в рамках якої ми запланували, яким чином ми будемо створювати ті чи інші об’єкти на території області.
Досягти певних позитивних результатів вдалося і в питанні залучення іноземних інвестицій. Якщо за всі роки до регioну було залучено 72 млн. доларів, то лише за 2012 рік – 35 млн. доларiв США.
– Ми усвідомлюємо, що цього недостатньо, але це в рази більше, ніж за попередні роки, – відзначив голова ОДА.
За словами Андрія Нiколаєнка, ознакою економічного зростання є i збільшення рівня заробітної плати. У 2012 році середньомісячна зарплата у секторі приватного підприємництва зросла на 14,9% та перевищила мінімальну заробітну плату у 2,1 рази, що є тим індикатором, який відповідає завданням програми «Центральний регіон-2015».
Керівник області також відзначив особливу роль бізнесу у забезпеченні населення робочими місцями. У минулому році в усіх сферах створено 21 тис. нових робочих місць.
– Головне сьогодні – не втратити системність і прогнозованість стосунків влади і бізнесових кіл, щоб прискорити соціально-економічний розвиток нашої області, ліквідувати слабкі місця в різних галузях виробничої і соціальної сфери, – підсумував Андрій Ніколаєнко.

Управління інформаційної діяльності Кіровоградської ОДА