У Європі чекають звільнення Тимошенко

2013-05-01. - 20-26 / 465

timoshenkoЄвропейські політики виступають за звільнення Юлії Тимошенко після рішення Євросуду з прав людини і на подальші реформи в Україні.

“Свободу Юлії Тимошенко!”, – заявив у Брюсселі німецький представник фракції Європейської народної партії у Європарламенті Міхаель Ґалер, цитує DW.
“Методи української влади, що принижують людську гідність, свідчать про справжній характер політичного переслідування пані Тимошенко”, – додав він.
На якнайшвидший вихід Тимошенко на свободу сподівається і голова фракції Зелених у Європарламенті Ребекка Гармс.
“Після такої різкої оцінки з боку ЄСПЛ вибіркового правосуддя в Україні я все одно сподіваюсь на те, що Тимошенко скоро опиниться на свободі”, – сказала вона DW.
За процедурою, встановленою в Україні, рішення ЄСПЛ виконується шляхом його перегляду вищими судовими органами держави.
Однак депутатка Німецького Бундестагу Віола фон Крамон сумнівається, що в українські суди готові до виконання рішення ЄСПЛ.
“З часом слова “український суд” та “Янукович” стали синонімами. І це головна проблема. Український суд не є незалежним, тому нині все одно, хто ухвалюватиме рішення: чи суд, чи Янукович”, – заявила вона.
Втім, Європа задовольниться й “позасудовим” варіантом звільнення Тимошенко. За словами Гармс, після ухвалення ЄСПЛ минулого року рішення стосовно Юрія Луценка, українська влада хоча й не прямо його виконала, але знайшла спосіб звільнити екс-голову МВС з ув’язнення.
“Я не знаю, чи помилує президент Янукович Юлію Тимошенко, але у будь-якому випадку уряд України має прийняти рішення ЄСПЛ серйозно, а не ігнорувати його”, – наголосила євродепутатка.
Вимогу про звільнення Тимошенко підтримують і правозахисники.
Однак експерт Amnesty International з України та Білорусі Клаудіа Райм заявила: “Справа Тимошенко – це тільки верхівка айсберга, адже випадків порушення прав людини в Україні набагато більше. До того ж вони мають системний характер”.
Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле також закликав Київ до проведення реформ у країні. За його словами, які наводить агенція dpa, рішення ЄСПЛ вкотре підтвердило, що “в системі юстиції в Україні досі є недоліки, які необхідно усувати”.
Від прогресу у цій сфері залежить зближення України та ЄС, наголосив Вестервелле.
“Градус демократії та праводержавності проявляється перш за все у поводженні з політичними опонентами”, – заявила міністр юстиції Німеччини Сабіне Лойтгойссер-Шнарренберґер і закликала Україну до дотримання принципів правової держави.

Українська правда