Арсеній Яценюк: Януковичу треба навчитися виправляти свої злочинні помилки

2013-05-01. - 22-17 / 483

yzenukОпозиція чекатиме остаточного рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко та має декілька варіантів для її звільнення.

Про це лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк заявив у інтерв’ю “5 каналу” 1 травня.
“У Юлії Володимирівни був геніальний вислів: “Справедливість є, за неї варто боротися”. Так от, справедливість дійсно є. Щоправда, не в українських судах, а в європейських”, – сказав він, коментуючи рішення ЄСПЛ, оприлюднене 30 квітня.
“Європейський суд із прав людини дуже чітко зазначив, що Юлія Тимошенко була незаконно арештована. І абсолютно стало зрозуміло, що будь-які переслідування по відношенню до Юлії Тимошенко – є ніщо інше, як політичні переслідування. Там немає жодного складу кримінального злочину”, – заявив Яценюк.
На запитання, що після цього рішення робитиме опозиція, він сказав, що рішення ЄСПЛ щодо незаконності арешту Юлії Тимошенко – це перший етап.
“Наступний етап – це буде визнання всіх звинувачень по відношенню до Юлії Тимошенко такими, що не відповідають закону і Конституції, не відповідають жодним міжнародним нормам і взагалі здоровому глузду”, – заявив Яценюк.
“Ми очікуємо на остаточне рішення ЄСПЛ до кінця поточного року”, – додав він.
Окрім цього, у опозиції “є декілька планів”, сказав Яценюк.
“Можна було б сподіватися, що Віктор Янукович прийме правильне по-людськи рішення і поступить так само, як вчинив при звільненні Юрія Луценка. Але поки що ми не бачимо цих кроків… Одначе це залишається можливістю”, – зазначив лідер фракції “Батьківщина”.
“Друга можливість – нарешті прийняти рішення, щоб відповідно до закону про основи охорони здоров’я надати змогу Юлії Володимирівні отримати лікування за межами України, адже та операція, яку вона потребує, є дуже специфічною і поки що вона в Україні не може бути зроблена”, – сказав Яценюк.
Ще один шлях, за його словами, – ухвалення у Верховній Раді закону щодо декриміналізації статей №364 і №365, за якими була засуджена Тимошенко.
Четвертий шлях – це ухвалення закону про амністію, “який не передбачає необхідності для Юлії Володимирівни писати будь-які листи і будь-які прохання (про помилування), який не просто звільняє її, але й дає їй право участі в політичній діяльності в Україні”.
“Всі ці 5 варіантів вирішення проблеми є на столі. Є одна тільки проблема – політична воля персонально президента. Йому треба навчитися виправляти свої злочинні помилки”, – заявив Яценюк.
На запитання, чи буде опозиція підштовхувати президента і які будуть її дії, він зазначив, що вже розпочато акцію “Вставай, Україно!”, крім того опозиційні сили об’єднали зусилля в парламенті.

Українська правда