Кіровоградщина: Сплата єдиного внесу підприємцями-пенсіонерами

2013-06-06. - 20-07 / 413

mindohodВідповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно законну пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно із Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон №1058-IV), пенсіонер – це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
Зазначеним Законом передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку із втратою годувальника та пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).
Отже, фізичні особи-підприємці, які отримують пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII, не звільняються від сплати єдиного внеску.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області