Кіровоградщина: Сприятливе оподаткування інвестицій

2013-06-07. - 10-14 / 423

mindohodОдним із важливих напрямків виконання головної програми розвитку Кіровоградської області «Центральний регіон-2015″ є формування позитивного міжнародного та інвестиційного клімату області. Саме збільшення прямих іноземних інвестицій в її економіку, зростання зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг сприятиме покращенню соціально-економічному розвиткові регіону. Значну роль в цьому напрямку відіграють регіональні особливості Кіровоградщини, але одним із важливих чинників залишається сприятливе податкове законодавство.
Тож інвестори повинні знати, що діючим податковим законодавством передбачено сприятливі пільгові умови в оподаткуванні при внесенні інвестицій в економіку України. Відповідно до пп.136.1.3 п.136.1 ст.136 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 прямі інвестиції, тобто господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою, не враховуються для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.
Таким чином, суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником, в тому числі грошові або майнові внески згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, при обчисленні об’єкта оподаткування платника, який отримав такий внесок до статутного фонду, не враховуються в складі доходу при їх отриманні.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області