Уряд визначив святкові та неробочі дні в Україні у 2013 році (список днів)

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням визначив святкові та неробочі дні в Україні у 2013 році, а також рекомендував відповідний графік перенесення робочих днів.

Відповідне розпорядження, розроблене Мінсоцполітики, ухвалено на засіданні Уряду 19 грудня. За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, в 2013 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні і дні релігійних свят:
1 січня – Новий рік (вівторок);
7 січня – Різдво Христове (понеділок);
8 березня – Міжнародний жіночий день (п’ятниця);
1 і 2 травня – День міжнародної солідарності  трудящих (середа, четвер);
5 травня – Великдень (неділя);
9 травня – День Перемоги (четвер);
23 червня – Трійця (неділя);
28 червня – День Конституції України (п’ятниця);
24 серпня – День незалежності України (субота).

Вихідні дні на Новий 2013 рік з урахуванням чинного розпорядження КМУ № 1210-р «Про перенесення робочих днів у 2012 році» триватимуть три дні: з 30 грудня 2012 року по 1 січня 2013 року. Вже 2 січня на жаль доведеться іти на роботу. Вихідний день 7 січня (Різдво), що випадає на понеділок, також забезпечує нам триденні різдвяні канікули. Міжнародний жіночий день 8 березня – п’ятниця. Відтак, для привітання жінок чоловіки матимуть також три вихідні дні.
А ось 1 і 2 травня2013 року (День солідарності трудящих) – це середа і четвер. У зв’язку з тим, що між святами та двома вихідними знаходиться один робочий день, проектом розпорядження Кабміну пропонується зробити 3 травня вихідним днем і перенести роботу на суботу 18 травня.
Великдень у 2013 році припадає на 5 травня (неділя). Згідно зі статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Отже на початку травня матимемо цілих 6 вихідних днів поспіль.
Крім цього, День перемоги, 9 травня випадає на четвер. Уряд також планує наступний день 10 травня зробити вихідним і перенести робочий день на 1 червня.
Трійця (23 червня), завжди відзначається по неділях, отже, це додає нам ще один вихідний 24 червня.На цьому ж тижні ще одне свято – День Конституції (28 червня), який випадає на п’ятницю. Але канікул тут не заплановано. День Незалежності (24 серпня) святкуватимемо у суботу, а відтак КЗпП додасть нам ще один день на це свято у понеділок, 26 серпня.
Щоправда, даний графік розрахований для працівників з 5-денним робочим тижнем. Також слід мати на увазі, що графік перенесення вихідних має рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Автор Christine

Пов’язаний запис