Кіровоградщина: Прокурори виявили порушення в роботі екологічної інспекції

2013-03-05. - 19-31 / 1 208

Kirovograd-prokyratyraПід час прокурорської перевірки додержання Державною екологічною інспекцією в області вимог законодавства при притягненні громадян до адміністративної відповідальності виявлено низку порушень.

Усупереч вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища з метою штучного нарощення показників у роботі, протоколи складаються стосовно однієї особи за різними статтями КУпАП. До матеріалів справ  недодаються належні докази. У зв’язку з неналежною підготовкою  адмінсправ в більшості випадків вони повертаються судами на доопрацювання, проте жодна з них повторно до суду Інспекцією  направлена не була. Як наслідок порушники уникли відповідальності, а до бюджету не надійшли кошти за сплачені  штрафи.
Прокуратурою області  начальнику Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області внесено  подання  з вимогою усунути виявлені порушення та притягнути до відповідальності винних осіб.
Наразі подання прокуратури розглянуто. Екологічною інспекцією вжито заходів до усунення виявлених порушень. Вісім посадових осіб інспекції  з вини яких були допущені виявлені порушення  притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Скасовано три незаконні постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Прес-служба прокуратури області