Андрій Ніколаєнко: Відродження аграрного сектору нерозривно пов’язане з розвитком сільських територій

2013-03-07. - 06-47 / 861

Nikolaenko-AВідродження аграрного сектору нерозривно пов’язане з розвитком сільських територій. На цьому голова обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко наголосив під час сьогоднішнього семінару-наради, присвяченого перспективам розвитку сільських територій Кіровоградщини.

Серед найбільш актуальних питань, які на думку аграріїв повинні знайти практичне відображення у рамках реалізації програми “Центральний регіон – 2015” на селі: створення більш сприятливих умов для проживання у сільській місцевості, підвищення соціальних стандартів та відродження соціальної інфраструктури на селі.
Серед актуальних питань, які на думку сільгоспвиробників, мають бути вирішенні першочергово – створення сприятливих умов для ведення селянами агробізнесу, а саме, впровадження поміркованого земельного податку, врегулювання закупівельних цін на молоко та м’ясо, вирішення питання для дрібнотоварних господарств щодо безперешкодного збуту виробленої ними рослинницької продукції, підтримка та розвиток на селі системи виробничих та обслуговуючих кооперативів, зокрема, відродження мережі МТС. Це ті питання, які найчастіше піднімалися аграріями під час сьогоднішнього семінару-наради.
– Кіровоградщину по праву можна вважати одним з лідерів у державі, які приступили до розробки регіональної програми розвитку села, що базується на ключових положеннях програми Президента України “Україна для людей”. В обласній програмі “Центральний регіон – 2015” відведено значну увагу саме питанням розвитку села, аграрного сектору економіки нашого регіону. Складовою цієї програми є саме ті проблеми, вирішення яких дасть можливість селу впевнено поглянути у майбутнє, побачити перспективу для кожного населеного пункту, для кожної сільської родини, – зазначив Андрій Ніколаєнко.
Також керівник області торкнувся питання стосовно перспектив кооперативного руху на Кіровоградщині. – Саме завдяки ініціативі та пропозиціям, які вийшли з Кіровоградської області, ми були почуті і в ряді областей почалася реалізація низки пілотних проектів із впровадження кооперативного руху на селі. Створення кооперативів має бути процесом добровільним та економічно вмотивованим і саме селяни мають бути зацікавлені у розвитку кооперативного руху на селі. Цим шляхом вже пройшли та мають гарний позитивний досвід країни Центральної та Східної Європи, – цитує Андрія Ніколаєнко офіційний сайт ОДА.