Кіровоградська “Свобода” засуджує показний гуманізм “судової системи імені Януковича” у справі Лозинського

2013-03-12. - 20-50 / 912

SvobodaКіровоградська обласна організація Всеукраїнського об’єднання “Свобода” висловлює глибоке обурення тим фактом, що Вищий спеціалізований суд по кримінальних і цивільних справах, розглянувши касацію на вирок екс-нардепу Вікторові Лозинському, зменшив термін.

Спочатку за вбивство селянина Валерія Олійника суд йому визначив 15 років ув’язнення, Апеляційний суд залишив 14 років. А тепер термін покарання зменшено ще більше – до 10 років.
Як пояснили в Державній пенітенціарній службі України, у Лозинського за умови зразкової поведінки є шанс звільнитися раніше – після відбуття трьох четвертих від остаточного терміну, тобто від 10-ти років. Це сім із половиною років. 1 березня виповнилося три роки з моменту його затримання. Тобто в найкращому для нього випадку він зможе вийти на свободу через чотири з половиною роки – до кінця 2017-го.
Голова Кіровоградської обласної організації ВО “Свобода” Олександр Ромащенко, який був ініціатором розгляду справи про вбивство селянина Валерія Олійника і з допомогою ЗМІ не дав можливості “зам’яти” справу ще на початковій стадії, не ховає свого розчарування таким перебігом подій: “Викликає подив і обурення те, що до вбивці-нардепа застосували нижчу планку покарання за ст. 115 КК (умисне вбивство), знайшовши якісь пом’якшуючі провину обставини. Суддя Верховного Суду України стверджує, що рішення Вищого спецсуду остаточне і ніхто його не зможе вже переглянути.
Я розцінюю такі дії як вибіркове правосуддя українських судів щодо окремих осіб, коли гроші, зв’язки і хороші адвокати за пару років із убивці-садиста роблять кота Леопольда. За навмисне вбивство Лозинський може відсидіти менше, ніж той, хто вкрав мішок картоплі з поля. Таке правосуддя підриває віру суспільства до державних інституцій, породжує безкарність мажорів та олігархів, які вважають, що грошима можна відкупитися від будь-якого злочину, нівелює традиції і моральні засади українського суспільства. Зло має бути адекватно покараним. У цьому випадку невиправданий гуманізм українських судів до вбивці людини показує всю гнилість системи правосуддя у державі й необхідність її якнайшвидшого реформування, а з іншого боку – вкотре актуалізує тему повернення смертної кари в Україні за найбільш жорстокі злочини, які призвели до позбавлення життя іншої людини”.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО “Свобода”